Gdy głównym celem staje się częstsze uśmiechanie

2017 12 08 03 04

 

Jak na Was wpływa uśmiech Wasz i innych? Wczoraj oglądałam filmik z Tajlandii i w pewnym momencie zaczęłam się śmiać do telefonu (musiało to komiczne wyglądać bo uśmiecham się właściwie do siebie). Początkowo jak to zauważyłam to się wystarczyłam, czy to normalne (jeśli istnieje definicja normy) , wszystko ze mną w porządku? Po chwili dałam sobie przyzwolenie, zaakceptowałam i stwierdziłam, że to ciekawe doświadczenie. 

Na początku roku, gdy wiele osób rozpisywało swoje cele na FaceBooku w jednym z komentarzy zwróciłam uwagę na słowa "Chcę się częściej uśmiechać". Bardzo mi się ta myśl spodobała i pomyślałam, że jest to dobry temat do przesłania dalej w świat. 

 

2017 12 08 03 03

 

Wracając do celów stawiam sobie pytanie "Czy one zawsze doprowadzaja nas do radości, czy nie sprawiają większych ograniczeń?" Jeśli chce więcej podróżować to zazwyczaj muszę więcej pracować, aby na to zarobić. Jeśli chce schudnąć to muszę więcej ćwiczyć, ograniczać się z jedzeniem. A gdyby naszym celem było częstsze uśmiechanie? Ja taki cel postawiłam sobie kilka lat temu i uważam, że to najlepsza rzecz jaką dla siebie zrobiłam. Właściwie nie tylko dla siebie bo dzięki temu przesyłam radość dalej. Wiecie o ile mi łatwiej w sytuacjach codziennych jak idę do urzędu skarbowego z uśmiechem na twarzy? Zazwyczaj dostaje taki  sam uśmiech (oczywiście są wyjątki., ale wtedy już współczuję osobom, które nie potrafią tych małych radości odwzajemnić). Ostatnio w sklepie przy kasie zaczepiłam panią sprzedawczyni, że ma super lakier do paznokci, jakiej to firmy. W zamian z krzywą miną odpowiedziała "To hybryda" może była w szoku, nie mi to oceniać, ale patrząc z drugiej strony o ile jej dzień mógł być przyjemniejszy, gdyby weszła w tą rozmowę i po prostu powiedziała dziękuję. Ile przyjemniej wygląda świat, gdy ludzie się do siebie uśmiechają, są dla siebie życzliwi. Doświadczyłam tego w Tajlandii i czuję, że moją misją jest przenoszenie tego w miejsce, gdzie mieszkam i żyję. Wam również polecam zastosować praktykę uśmiechania się do siebie i innych każdego dnia.

 

2017 12 08 03 01

 

 

 

5 korzyści z uśmiechania <3

* Uśmiech jest zaraźliwy

* Gimnastyka dla twarzy. 

* Śmiech to zdrowie. 

* Uśmiech poprawia Twój nastrój - wydzielanie endorfiny do mózgu.  

* Śmiejąc się dostarczasz sobie więcej tlenu, dotleniasz swój mózg.

 

Foto. Piotr Terebiński 

Płaszcza: Zara

Buty:

Szalik: H&M

Sukienka, rękawki, torebka: Second Hand

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥