Intuicja to moja siła

11

Kilka tygodni temu potwierdziłam sobie w praktyce jak ważna jest intuicja. Idąc pomiędzy półkami sklepowymi z Hubertem rozmawialiśmy o sprawach inwestycji. Hubert opowiadał mi o planowanym zakupie mieszkania, gdy poczułam, że nie możemy go kupić i musimy bardziej sprawdzić. Z jednej strony zakup/sprzedaż mieszkań jest dla nas codziennością, a jednak w jednej chwili poczułam niepewność. Nie jeden raz kupowaliśmy zadłużone mieszkania z problemami, ale tym razem wiedziałam, że moja intuicja chce mi coś powiedzieć. Następnego dnia Hubert ponownie skontaktował się ze sprzedającymi i sytuacja zupełnie się odwróciła, wyszły na jaw nowe informacje. Moja intuicja spisała się na medal i uchroniła nas od problemów. Jestem jej za to bardzo wdzięczna i sobie, że jej zaufałam.

 

"Próbowałem żyć bez ciebie… I już nigdy więcej nie zamierzam tego powtórzyć." - Amy A. Bartol "Intuicja"

14
13

Te głosy, które do Ciebie mówią, to nie zawsze są strachy, silne emocje, ale też intuicja, która ostrzega, podpowiada, abyś bardziej się przyjrzał sytuacji w którą wchodzisz.  Muszę cię uspokoić, że każdy w swojej głowie słyszy głosy, tylko nie zawsze potrafimy je nazwać, czasami staramy się je zagłuszyć. Będąc ciągle w towarzystwie, wpatrywaniem się w telewizję, portale społecznościowe będąc zajętym zapominamy, aby skupić na na naszych wewnętrzach głosach.

Żyjąc w "bieżączce",  zapominamy o tym, że my w tym wszystkim  jesteśmy najważniejsi/najważniejsze. Super wywiad o intuicji i "bieżączce" możecie posłuchać u Michała Szafrańskiego blog jakoszczedzacpieniądze.pl - podcast z Michałem Sadowskim z Brand24.

"Jeśli tylko będziesz siedział i obserwował, zobaczysz jak niespokojny jest twój umysł. Próbując go uspokoić tylko wszystko pogorszysz ale z czasem sam się ukoi. A kiedy to nastąpi, będziesz mógł usłyszeć rzeczy bardziej subtelne. Wtedy właśnie rozkwita twoja intuicja. Zaczynasz widzieć wyraźniej i bardziej przebywać w teraźniejszości. Twój umysł po prostu zwalnia i widzisz w każdej chwili olbrzymi przestwór. Widzisz o wiele więcej niż dostrzegałeś przedtem. To sztuka, która wymaga ćwiczeń." - Walter Isaacson  "Steve Jobs"

12
16

Nie bez powodu mówimy, że kobiety mają lepszą intuicję. Zostało udowodnione, że kobiecy umysł bardziej pracuje prawą półkulą i dzięki temu skupia się na sercu, byciu tu i teraz, co daje nam harmonię i urok. Męski umysł ciągle próbuje coś udowadniać.  Oczywiście nie ma, co generalizować bo to jest wymienne i są kobiety, które pochłania dominacja, chęć przywództwa i wtedy ich prawa półkula jest osłabiona, a wkracza umysł męski.

Moim obecnym celem jest większe wsłuchiwanie się w swoje wnętrze <3

Intuicja wg. Wikipedia "objawia się w postaci nagłego przebłysku myślowego, w którym dostrzega się myśl, obraz, rozwiązanie problemu lub odpowiedź na nurtujące pytanie. Natura intuicji wynika z tego, że jest ona procesem podświadomym, którego nie można kontrolować, można jedynie dopuszczać lub odrzucać podawane rozwiązania. Intuicja służy kreatywności i działa na różnych poziomach"

18
17

 

 

 

 

Spodnie: Zara

Buty: Lacoste

Tunika: Second Hand

Zegarek: Cluse

 

Fot. Monika Górska

 

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥