Kultura wychodzenia, aby móc doświadczać

Sweter, naszyjnik, spodnie: Quiosque

Buty: New Balance

Fot. Piotr Terebiński 

Jakiś czas temu wybrałam się sama na herbatę do zaprzyjaźnionej kawiarni w Płocku „Czerwony Atrament” i tak sobie rozmawialiśmy z właścicielami o kulturze wychodzenia w naszym mieście. Czy to przywilej dla osób bogatych jak niektórym może się wydawać? Myślę, że zdecydowanie nie. W każdym mieście jest organizowane pełno darmowych inicjatyw, które mogą rozwijać nas i nasze patrzenie na otaczający świat. Odbywają się np. wolne dni w muzeach, galeriach sztuki co pozwala doświadczać nowych miejsc, rzeczy i najważniejsze daje możliwość pobycia ze sobą i innymi fascynującymi ludźmi. A może to lenistwo ogranicza nasze wychodzenie? Jeśli przychodzi dzień wolny lub popołudnie to jak spędzacie swój czas? Czy główną atrakcją jest tv lub komputer, a później narzekacie, że nic się w waszym mieście nie dzieje, czy jednak sprawdzicie na lokalnych portalach jakie są propozycje na nadchodzące dni. Pamiętajcie, że to Wy decydujecie jak spędzicie swoje życie i to Wasze wybory zdecydują czego nowego się dowiecie.

Ostatnio byliśmy z rodziną u przyjaciół w Poznaniu i dostało mi się (oczywiście w żartach), że jestem za bardzo aktywna. Wstałam rano i już myślałam co warto zobaczyć w pobliżu. Wyciągnęłam wszystkich w -5°C na spacer do Palmiarni Poznańskich . Może i początkowo trochę marudzili, ale jaka radość towarzyszyła podczas pobytu i doświadczania. Możliwe, że mam silnijszą potrzebę doświadczania, ale jak to wyszło w teście Gallupa, moja mocna strona to aktywator i trzeba to zaakceptować.

Czasami słyszę pytanie „Ale co ja mam na siebie włożyć?”. Pierwsza myśl jaka przychodzi mi do głowy to poczuj się wygodnie i w ostatnich dniach ciepło. Wyjście do muzeum, kawiarni, galerii sztuki ma być przyjemnością, a nie skrępowaniem we własnych ubraniach. Jak widzicie na zdjęciach, ja do teatralnej kawiarni wybrałam klasyczne połączenie. Wygodne i efektownie wyglądające spodnie z obszernym swetrem, białym t-shirtem i rzucającym się w oczy geometrycznym naszyjnikiem (naszyjnik był powodem wielu pytań „skąd go masz?”). Może się wydawać mały dodatek za 29.99zł (przeceny trwają i warto z nich korzystać), a jednak to one tworzą całość.

Śliczne wnętrza to nasz Teatr w Płocku <3 Dziękuje za możliwość zrobienia zdjęć.

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Inspiruj się podróżami ♥
Porozmawiajmy o Modzie