Latawce są jak marzenia wypuszczane na wolność

P1120033

 

Zastanawialiście się kiedyś jakie znaczenie może mieć puszczanie latawca? Oprócz oczywiście świetnej zabawy, powrotu do dzieciństwa. Uważam, że jesień to idealna pora roku, aby stworzyć swój własny latawiec wypełniony marzeniami.

Puszczanie latawców zaczęło mnie fascynować po przeczytaniu książki „7 zasad sukcesu według mistrza chuang yao” Macieja Stawickiego. Mała książeczka zawierająca wiele życiowych informacji, jak rozwijać w sobie szczęście i poczucie spełnienia.

Moje marzenie o stworzeniu własnego latawca wypisanego marzeniami trwa już od rok. Czasami sobie wyobrażam jak będzie fruwał, wolny po niebie, unoszący moje cele.

W ostatni weekend mogłam pobyć pomiędzy marzeniami innych na „Święcie latawca” w Płocku. Wspaniale było patrzeć jak maili i duzi puszczali je do góry z nadzieją w oczach, że tym razem poleci wysoko. Nie zawsze się udawało (konstrukcje były bardzo zróżnicowane),ale porażki ich nie zniechęcały i próbowali dalej. Chcieli chociaż przez chwilę zobaczyć swoje cuda unoszące się w wzwyż.

Pięknie latawce opisują  senniki: jeśli szybuje wysoko – jesteś otwarty na nowe idee”. I takich snów Wam życzę 🙂

Na koniec pozostawiam Was z fragmentem książki „7 zasad sukcesu według mistrza chuang yao”.

„Był kiedyś pewien młodzieniec – rozpoczął Mistrz Yao. – Zajęciem, które sprawiało mu najwięcej przyjemności, było puszczanie latawców. Obserwacja ich lotu zawsze dostarczała mu inspiracji i chęci do życia. W swym zamiłowaniu widział nie tylko sam latawiec
na wietrze, lecz całą filozofię życia. Był szczęśliwy, gdy puszczał je codziennie na dworze. Niestety, nikt z jego bliskich nie podzielał tego zamiłowania i wręcz zniechęcano go do tych zajęć. Wszyscy uważali, że powinien zająć się czymś bardziej pożytecznym. Pomimo iż pracował i wykonywał codzienne obowiązki, to jednak nawet chwila spędzona z latawcem była dla innych pretekstem do czynienia mu przykrych uwag. Tak więc, ponieważ nie chciał słuchać tych uwag i wyśmiewania jego hobby, puszczał swój latawiec zawsze wczesnym rankiem, gdy inni dopiero budzili się ze snu. Było tak przez kilka lat. Pewnego wolnego dnia jednak postanowił wybrać się na pobliskie wzniesienie, by tam wypróbować zrobiony przez siebie nowy model. Tak się złożyło, że inni ludzie również wybrali to miejsce na odpoczynek w ten dzień. Kiedy jego latawiec wzniósł się do góry, ku jego zdziwieniu wszyscy zatrzymywali się, podziwiali lot latawca i gratulowali mu pomysłowości. Chłopiec był bardzo szczęśliwy. Jeden z przechodniów podszedł i nawet zaproponował odkupienie tego latawca. Młody człowiek zarobił wtedy pierwsze własne pieniądze. Ale na tym się nie skończyło. Ta jedna transakcja była początkiem jego wspaniałego życia. Człowiek ten rozpoczął produkcję latawców na większą skalę. Później miał coraz więcej zamówień z innych prowincji, co skłoniło go do otwarcia większego przedsiębiorstwa. W dniu dzisiejszym wiedzie on szczęśliwe i dostatnie życie.”

 

P1120044 P1120039

Komentarzy: 3

 1. Trinity 18 października 2015 o 18:40

  Wspaniałe ujęcia, latawce pełne marzeń 🙂 pozdrawiam serdecznie 🙂

 2. Malinka 24 lipca 2017 o 19:08

  Jakie piękne widoki, mogłabym tak się patrzeć i marzyć 🙂

  • Sandra 24 lipca 2017 o 21:42

   Polecam taki czas dla siebie z pięknymi widokami 🙂

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Drugie życie♥
Porozmawiajmy o Modzie