Nigdy nie jest za późno na zmiany

Processed with VSCO with g3 preset
Processed with VSCO with g3 preset
Czym jest zmiana? Pomyślałam sprawdzam! Słowo znane z praktyki, subiektywnego podejścia sprawdziłam według słownika PWN - zastąpienie jednej osoby lub rzeczy drugą. Pomyślałam ok, mogę się pod tym podpisać. Prosta definicja opisująca wiele sytuacji. Ale czy zmiana przychodzi sama czy ją wprowadzimy w życie już od nas zależy. 
Eureka! Ludzie którzy boją się zmiany to nie idioci. Według szwedzkiego psychologa Thomasa Eriksona są  po prostu innym typem osobowości. Osoby charakteryzujące się kolorem zielonym żyją tu i teraz, zmiana to dla nich największe zło. Wyjaśnienie typów osobowości wczoraj przez Karolinę Kulisz-Pietrzykowską podczas spotkania "Sukces to ja" pokazują, że ci których często uważamy za idiotów to po prostu "inne typy-kolory".  Nie rozumiemy swoich wzajemnych działań,  postępowań, a to właśnie różnice w kolorach osobowości znacząco wpływają na nasze relacje z otoczeniem - zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Warto więc je poznać, by zrozumieć dziwne dla nas zachowanie innych oraz nauczyć się z nimi postępować. Jego "dlaczego", priorytety nie pokrywają się z naszym podejściem do życia. Nic jednak straconego, zawsze można coś zmienić. Co potrzeba? Chęci i zaangażowania. Nie musimy kierować się wymówką "ja po prostu taki jestem".
"Nikt nie wchodzi dwa razy do tej samej rzeki, bo rzeka jest inna i człowiek nie jest taki sam" - Heraklit
Processed with VSCO with g3 preset
Processed with VSCO with g3 preset
"Bądź zmianą, którą pragniesz ujrzeć w świecie" Ghandi
Zauważam, że największe oczywistości są nam najbardziej potrzebne. Możecie twierdzić, że już tyle książek, wykładów jest o zmianie i zapewne macie rację, ale może tym razem coś zaskoczy nowego i stwierdzicie "przecież można inaczej".
Dzisiaj znowu byłam na szkoleniu, gdzie główną rolę odgrywały kolory. Dorota Mejri przeprowadziła nas przez FRYStyle. Pewnie nie przez przypadek znowu padłam na żółty (Wizjoner). Moja pierwsza myśl rewelacja już wiem w jakim iść kierunku, czego mam unikać, co mnie demotywuje, a co motywuje. Pewnie w jakiejś część jest to prawda, ale z drugiej strony jeśli mam się rozwijać to czy nie powinnam wyruszyć w strefy, które są mi dalekie, aby je szkolić? Wyjść ze strefy komfortu i uczyć się nowych obszarów? Taka mała informacja, którą rzuciła mi Karolina pokazała - nie spoczywaj na laurach i wyjdź z ciepłego gniazda. 

Processed with VSCO with g3 preset
Processed with VSCO with g3 preset
Co zrobić, aby świat się zmienił? Róbmy tak jak chcemy, aby nasz świat wyglądał. Nie czekajmy aż sam się zmieni i wywróci wszystko do góry nogami, ale sami zmieniajmy w takim kierunku jak chcemy żyć. Małymi krokami (jeśli tak będzie nam wygodniej) ruszajmy w kierunku zmiany, czuję, że zawsze jest dobry czas, aby coś ulepszyć, poprawić. 
Dalej się boisz? Chętnie potrzymam Cię za rękę. Może wtedy będzie łatwiej 🙂 
Processed with VSCO with g3 preset
Processed with VSCO with g3 preset
Jeśli poszukujecie inspirujących informacji na podobne kobiece tematy to polecam kanał "Strefa Kobiet Quiosque",  nowe odcinki pojawiają się co 2 tygodnie.  Kanał ma prezentować ciekawe i ważne tematy, niekoniecznie związane z modą. 
Dziewczyny rozmawiały już np. o sekretach szaf, dużych biustach, samobadaniu piersi, zmianie (którą również poruszam w temacie). 
Poncho, kurtka, golf, spodnie: Quiosque 

Komentarzy: 3

  1. Kornelia 31 października 2018 o 15:52

    Na zmiany nigdy nie jest za późno, trzeba wyznaczyć sobie cel i do niego dążyć. NAjważniejsze to dobra motywacja 😉

  2. Ania P. 18 listopada 2018 o 11:35

    Jak pojawi się odwaga i chęci to zmiana będzie szybka. Jak się boimy to latami zabieramy się do małych zmian w życiu.

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥