Plusy bycia empatycznym? Wspólne wyzwanie

Processed with VSCO with c1 preset

 

Zastanawialiście się kiedyś czy dobrze jest być empatyczny?  Zapewne dla innych tak, ale co ze mną? Staram się nikogo nie krzywdzić, wczuwam się w sytuację i tłumaczę różne zachowania. Tylko czy to pomaga mi?  Jakie są plusy dla osoby która jest empatyczna?

Pierwszą z moich mocnych stron wg. Gallupa była właśnie empatia i od tamtej pory zastanawia mnie jakie może to mieć korzyści bezpośrednio dla mnie?

 

selfp

 

Robiąc test, moja empatia mnie nie zdziwiła, często widzę, że silniej odczuwam problemy i smutek innych. Jedni uważają, że to pomaga pracując jako lekarz, psycholog, a ja myślę, że wtedy bym od razu skończyła w psychiatryku bo bym miała problem z postawieniem granicy (wciąż się uczę jak ją stawiać w zgodzie ze sobą i innymi). Postanowiłam, że zmienię swoje podejście i znajdę plusy w byciu empatycznym 🙂 Odkryjemy wspólnie drugą stronę medalu.

 

Processed with VSCO with  preset
Processed with VSCO with  preset

 

Ciężko jest mi odmawiać zapominając czasami o sobie i moim przekonaniu. Moje podejście udzieliło się moją córce, dostaję informację od pani wychowawczyni "proszę ćwiczyć z Kają asertywność". Tylko jak ją ćwiczyć, gdy ma się tak silną empatię?

Ostatnia odbierałam w urzędzie cywilnym dokumenty,gdy z pokoju wyszła pani ubrana na czarno płacząca od razu miałam wewnątrz ból... Miałam ochotę podejść i ją przytulić, po prostu płakać razem z nią. Hubert się śmieje bo potrafię płakać na piosenkach (na filmach to normalne) spędzamy razem czas w pięknym miejscu, a ja czuję jak gromadzą mi się łzy ze szczęścia.

 

Dlatego rzucam sobie i Wam wyzwanie, znajdźmy wspólnie jak najwięcej plusów bycia empatycznym - pomożecie?  Piszcie na FB, tutaj i na instagramie wszystkie pozytywne strony  <3

 

Zdjęcia zostały zrobione w Przystań Hotel&Spa.

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥