Pozwól sobie na odpoczynek

Spódnica, bluzka: Second Hand

Kurtka: Reserved

Buty: Converse

Fot. Piotr Terebiński

Po przygotowaniu ważnego, trudnego projektu odpoczywam. Daje sobie czas, aby zrobić głęboki oddech, celebrując chwile. Odbierasz wypłatę? Zrób z nią dobry pożytek, nie narzekaj, że jest za mała, ale ciesz się jej smakiem.

Może ktoś pomyśleć, że za dużo odpoczywam, a może jest odwrotnie? Moja praca zajmuje mi tyle pracy, że potrzebuję równowagi i muszę robić, albo chcę reset, chwilę dla siebie. Podczas weekendowego szkolenia/zjazdu rozmawialiśmy z przyjaciółmi na temat odpoczynku. O tym jak każdy z nas (ok 10 osób w kręgu) wyobraża i chce spędzić swój czas inaczej. Ja uwielbiam podróże małe i duże, ale jeden z czołowych blogerów powiedział, że dla niego jest wolne jak wszyscy wyjadą, a on może spokojnie pobyć w swoim domu. Inni wolą przenieść się na łąkę, a są też tacy, dla których wolne nie istnieje. Są ludzie, których praca tak pochłania, że wolne nie musi istnieć, przynajmniej tak mówią na obecną chwilę. Mimo dużych przychodów, wciąż chcą rozwijać swoje firmy, tworzyć nowe pomysły i to właśnie wtedy odpoczywają.

Osobiście uwielbiam mieć poczucie, że mogę robić „nic”, że nic nie muszę, nic na siłę. Czy długo w tym wytrzymuję? Nie. Już następnego dnia na wakacjach myślałam, gdzie możemy jechać, co zobaczyć, zwiedzić, ale najważniejsze było moje poczucie, mogę, a nie muszę. Oczywiście jako mama dwójki dzieci zawsze znajdzie się coś do robienia, ale spokojnie jeszcze chwilę poczekam i dzieciaki pojadą na studia. A tak szczerze, jak podczas weekendu byliśmy na szkoleniu z Hubertem bez dzieci to po 2h samotności za nimi tęskniłam. Uwielbiam z nimi spędzać czas, patrzeć jak się rozwijają. W takich chwilach zastanawiam się ile przeciwności jest w nas jednorazowo? Z jednej strony pragniemy odpocząć (matkom też się to zdarza), a z drugiej strony za chwilę tęsknimy i wzrokiem szukamy innych dzieci, aby chociaż przez chwilę pobyć w ich towarzystwie. Może tylko ja jestem taka chaotyczna, a może sami nie wiemy ile chcenia i niechcenia w nas tkwi?

Wam życzę odpoczynku, chwili dla siebie w taki sposób, abyście czuli, że to Wasz wyjątkowy czas <3

Bardzo dziękuję za możliwość zrobienia zdjęć Restauracji Antrykot 

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Drugie życie♥
Porozmawiajmy o Modzie