Randka ze Sztuką

Przygotowałam dla Was niespodziankę <3  Moją relację z pobytu w Warszawie w formie filmiku.

Moja umówiona ze sobą nagroda i dopowiedzenie tego co nie udało mi się oddać w filmiku.
Wtorek rano odwiozłam Kaję do przedszkola i ruszam w drogę, kierunek Warszawa. Bardzo chciałam zobaczyć dwie wystawy „Spragnieni piękna” w Muzeum Narodowym oraz „Intymność jako tekst” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.
Miałam wielkie szczęście, że trafiłam na wolny wtorek i mogłam pierwszy raz zobaczyć w muzeum tłum ludzi. Brakowało miejsc na kurtki co pokazało, że ludzie pragną podziwiać i poznawać sztukę. Każdy ma swój sposób na delektowanie się nią. Były osoby, które zagłębiały się przy każdym dziele, inne przechodziły obok obserwując pobieżnie, młode dziewczynki robiły sobie zdjęcia na tle obrazów, a np. starsza Pani tłumaczyła wnuczkowi z czego zrobiona jest rzeba. Spotkałam na swojej drodze dzieci w wieku przedszkolnym, które miały wykłady i młodzież, która w ramach zajęć szkicowała obrazy na swój sposób lub musiała opisać jak najwiecej szczegółów, które widzi na obrazie lub rzeźbie. Widziałam na tych twarzach zaciekawienie i autentyczne zaangażowanie co uważam za jeden z najpjęknieszych widoków.
Wspaniale jest pobyć ze sztuką, zaobserwować coś nowego, zachwycić się tym jak wokół mamy zdolnych ludzi. Jak wielką mamy moc w swoich dłoniach. Niektóre wykonanie rzeźb zabierało dech w piersiach. NIe jestem znawcą sztuki, ale wrażliwcem na piękno i wykonaną pracę.

Padła propozycja, żebyśmy zrobili sobie taki wyjazd „Randka ze Sztuka” w kilka osób? Już się zgłosiła jedna chętna.  Wiosna? Ja wybieram dla nas miejsca wyprawy i ruszamy. Już planuje we wrześniu wyjazd na wystawę prac Fridy Kahlo do Poznania, ale chętnie wybiorę się wcześniej z Wami  do Warszawy.

 

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Drugie życie♥
Porozmawiajmy o Modzie