SandraPanus.pl – Blog Moda Lifestyle

Fashion Life Evolution

Blog

Subiektywnie o filmie „Ukryte piękno”

„Ukryte piękno” Davida Frankela pokazuje jak osobista tragedia może wpłynąć na nasze życie i podchwytliwie pyta czy może się za tym ukrywać piękno.

Film rozpoczyna się od przedstawienia głównego bohatera Howarda (Will Smith), który jest w ciężkiej depresji po stracie (jak się później dowiadujemy) swojej ukochanej 6-letniej córeczki. Brzmi tragicznie, ale film ma w sobie tyle wątków i jak na mnie, która bardzo empatycznie podchodzi do tego co dzieje się obok dużo chusteczek nie potrzebowałam.

Przyjrzyjmy się głębiej cytatom i historiom które się przeplatają w filmie i zrobiły na mnie największe wrażenie. Będzie to  misz-masz z którego każdy może odkryć coś dla siebie.

Pada w filmie pytanie „czy zastanawialiście się kiedyś co jest waszym dlaczego? – dlaczego wstaliście z łóżka, poszliście na spacer, mieliście ochotę spotkać się z przyjaciółmi itp.” Myślę, że warto spojrzeć na to z boku.

Obok Howarda przeplatają się historie jego przyjaciół, którzy starają się mu pomóc w niekonwencjonalny sposób. Pokazane jest jak troje bliskich sobie ludzi zupełnie inaczej interpretuje zdarzenie, które silnie wpływa na ich życie. Ile osób tyle interpretacji i warto o tym pamiętać.

Co mówi do nas „Czas” – Obdarowuje cię a ty mnie tracisz.  Jedni tracą ludzi, czas z głupoty, gdy inni tracą wszystko co mają z powodu swojego przeznaczenia.

Zapewne znacie przysłowie „Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki” w filmie  pokazane  jest jak ludzie się zmieniają, ich podejście do świata i sytuacji, co pozwala być ze sobą ponownie jako para z nową energią.

Nic nie umiera jeśli odpowiednio się na to spojrzy, Film ukazuje piękno życia tu i teraz, jak po prostu pięknie jest być. Pamiętajmy,  aby w każdej sytuacji nie przegapić ukrytego piękna.

 

Author:
Posted in: Film, Rozwój
One comments on “Subiektywnie o filmie „Ukryte piękno”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Wakacyjne spotkanie Porozmawiajmy o Modzie w Kino za Rogiem Płock ♥
Porozmawiajmy o Modzie