Test według Gallupa – pielęgnuj swoje mocne strony

2016-11-24-pio_5608-ptfoto-pl

2016-11-24-pio_5612-ptfoto-pl 2016-11-24-pio_5615-ptfoto-pl 2016-11-24-pio_5621-ptfoto-pl 2016-11-24-pio_5622-ptfoto-pl 2016-11-24-pio_5624-ptfoto-pl 2016-11-24-pio_5628-ptfoto-pl
Buty: Zara

Płaszcz, golf, sukienka: Second Hand
Szalik: Prezent 🙂

Torebka: Antbag by Ania <3

Fot. Piotr Terebiński

„Kluczem do sukcesów i szczęścia jest wykorzystywanie własnych silnych stron, a nie korygowanie wad” Martin Seligman <3

O teście Gallupa pierwszy raz usłyszałam rok temu i właściwie od tamtej pory planowałam go zrobić, ale zawsze na mojej drodze pojawiał się sprawy „pilniejsze”. Od kiedy czytam książkę „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” zdaję sobie sprawę (i staram się to wykorzystać), żeby najpierw wykonywać rzeczy WAŻNE, pilne (np. pranie) i tak zrobimy, jak sama nazwa wskazuje.

Do testu motywowali mnie przyjaciele oraz Michał Szafrański (twórca bloga jak oszczedzać pieniadze). Gdy przyszedł ten dzień, wróciliśmy z Poznania, uśpiliśmy dzieci i zamiast zajmować, się wypakowywaniem ubrań, praniem itp. zrobiliśmy coś dla siebie. Razem z Hubertem nie mogliśmy się doczekać jakie będą nasze mocne strony. Oczywiście wstępnie się domyślaliśmy, ale potwierdzenie talentów sprawiało nam ogromną radość. Pomysłodawcy testu Marcus Buckingham i Donald O. Clifton stworzyli teorię 34 talentów, z których 5 jest dominujących. I właśnie na tej 5 się skupiliśmy.

Test trwa ok 20-30 minut, wszystko zależy od tego jak długo będziemy odpowiadać na pytania (mamy 20 sekund na odpowiedź), niektóre rozwiązania przychodziły do głowy jak oczywistość, a nad innymi musiałam chwile pomyśleć.

Chciałam się z Wami podzielić moimi mocnymi stronami i poprosić, że może podpowiecie mi jakie macie pomysły na ich wykorzystanie w życiu? Może ktoś z Was bardziej szczegółowo interesuje się testem i ma jakieś podpowiedzi 🙂

Aktywator/Activator -Jeśli od kogoś usłyszysz pytanie zbliżone do treści: „Kiedy zaczynamy?”, możesz być pewien, że masz do czynienia z osobą, która posiada tę cechę. A jeśli Ty zadajesz takie pytanie, to oznacza, że sam aktywnie rwiesz się do roboty lub wspólnego działania. Rwiesz się do działania i do zamieniania myśli w działanie (może temu towarzyszyć niecierpliwość).

Czar/Woo – Masz niezwykły wdzięk i urok osobisty. Dzięki temu dysponujesz nieprawdopodobną łatwością poznawania nowych ludzi i nawiązywania różnych kontaktów. Dla Ciebie nie ma nieznajomych. To tylko tacy, których jeszcze nie spotkałeś na swojej drodze. Możesz czerpać satysfakcję z przełamywania lodów i nawiązywania nowych relacji z innymi.

Elastyczność/Adaptability – Potrafisz funkcjonować na wielu frontach i wśród ludzi o różnych poglądach jednocześnie. Po prostu, umiesz żyć i cieszyć się chwilą, iść zgodnie z wiatrem. Możesz mieć tendencję do koncentrowania się na teraźniejszości, odbieraniu rzeczy takimi jakie są i na ich podstawie możesz odkrywać przyszłość.

Empatia/Empathy – Dzięki intuicji widzisz świat oczami innych ludzi, bo wyczuwasz ich emocje. Jeśli jakaś sytuacja wywołuje u kogoś silne emocje, to Ty „słyszysz” niewypowiedziane jeszcze „słowa” – ich uczucia.

Optymista/Positivity -Masz przekonanie, że życie jest piękne i potrafisz się nim cieszyć. Niejako przy okazji, rozdajesz na prawo i lewo uśmiechy. Twój optymizm może zarażać, a to co robisz i jak robisz dla innych może wydawać się bardzo ekscytujące.

Opis znalazłam na stronie Potencjał osobowości

Pierwsza myśl po wykonaniu testu? Zrozumieliśmy z Hubertem, co nas różni i dlaczego inaczej reagujemy na podobne sytuacje. Jako osoba elastyczna, przystosowuję się do sytuacji (żyję tu i teraz), a Hubert, który posiada talent odpowiedzialności wybiega w przyszłość, dlatego on przygotowuje się do sytuacji kryzysowych, a ja działam na bieżąco. Idealna informacja jeśli w domu znajdują się takie przeciwieństwa. Na pierwszy rzut ja „lekkoduch”, a Hubert „przygotowujący się do czarnych scenariuszy” nie raz było to w naszym domu powodem długich rozmów (kłócić się jeszcze nie nauczyliśmy). Po zrobieniu testu sprawa jest jasna i dokładnie rozumiemy swoje podejście. Jak to mówią „Przeciwności się przyciągają”.
Wiem też dlaczego mam takie szczęście do otaczających mnie ludzi <3

Test możecie wykonać na stronie https://www.gallupstrengthscenter.com/Purchase/ i kosztuje 15 dolarów.

 

Komentarzy: 1

  1. […] wkładam w to również dużo swojego serca i pracy. Możliwe, że jako zdeklarowana optymistka (poprzedni post o talentach) skupiam się tylko na takich osobach, inne akceptuję – ale staram się ich […]

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥