I co teraz? TERAZ!

3

Pytanie, które często sobie zadajemy - I co teraz? Co teraz zrobić? Gdy sytuacja, która była dla nas bezpieczna, znajoma, komfortowa zmienia się. Prosta odpowiedź - bądź, trwa Twoje TERAZ.

 

"Te­raz nie po­ra myśleć o tym, cze­go ci brak.
Le­piej po­myśl, co możesz zro­bić z tym, co masz." - Ernest Hemingway

5
4
7

Życie trwa dalej. Teraz bije Twoje serce, które daje Ci możliwość życia... Najpiękniejszy dar.
Teraz to nasze "tu i teraz" żyjemy, oddychamy, doświadczamy różnorodności.
To, co najbardziej magiczne  trwa, a my często zapominamy, nie dostrzegamy, gdy biegniemy z myślami, marzeniami  do przodu, wracamy w przeszłość, cofamy się, a nie widzimy tego jak pięknie jest w tej chwili, gdy to czytasz.

Zastanawiałeś się kiedyś czym dla Ciebie jest teraz? Co w tej chwili jest ważne? Co jest piękne, a co sprawia ból? Życie nie składa się tylko z pięknych chwil, tragedii które musimy przetrwać.
Życie to równowaga i uważność pomaga, aby odkryć, co tak naprawdę się teraz dzieje w środku nas i na zewnątrz.

 

1

Kapitalny Pokaz, który miałam ogromną przyjemność współtworzyć razem z Stowarzyszeniem Wolontariuszy "Kapitał Ludzki" pod przewodnictwem Beaty Olszewskiej pokazał mi mój teraźniejszy kierunek. Czas na scenie, radość z mówienia do ludzi, inspirowania, nadawania drugiego życia, przesyłania magii doświadczenia. Te słowa są głównymi motywatorami mojego działania.

 

"Bądź tu i te­raz. Po pros­tu tu i po pros­tu te­raz. Bez ocze­kiwań i bez obaw, bez jut­ra i bez wczo­raj, bez ut­rzy­mywa­nia i bez od­pycha­nia. Z pełną przy­tom­nością – tu i teraz." Ole Nydahl

10
9

Dzień po pokazie przyjechali do nas przyjaciele z Poznania. Kamila jest Trenerem Mocnych Stron Instytutu Gallupa (kiedyś już Wam pisałam o moich mocnych stronach wg. testu Gallupa).
Jak na spokojnie, wieczorem zaczełam jej opowiadać o moich odczuciach po Kapiytalnym Pokazie powiedziała "czemu Ty się dziwisz? przecież twoja najmocniejsza strona to empatia". Podczas pokazu mogłam przekazywać ważne dla siebie idee, pomagając jednocześnie potrzebującym (promując kalendarz i wystawiając ubrania na aukcji charytatywnej).
Wyszła wtedy moja silna relacyjność to jak ważni są dla mnie ludzie.

I co z moim TERAZ? Moje odkrycie  TERAZ jest dla mnie ogromnym przełomem, czuję, że wszystko idzie w dobrym kierunku. Staram się znaleźć w każdej pracy spełnienie (niesienie pomocy, poczucie bliskości) i łatwiej odkopać mi wtedy motywację.
Moim sposobem na Teraz jest uważność. Obserwuję, co się dzieje, wyłączam mózg i myślenie, tylko obserwacja, co mi daje dana sytuacja i jak mogę tą chwilę wykorzystać najlepiej dla siebie.

2

Narzutka: Sentymentalna z szafy babci

Spodnie, torebka: Second Hand

Pasek: HM

Buty: Spartoo.pl

 

Fot. Monika Górska

Pozostaw komentarz

Cieszę się, że jesteś <3

FreshMail.pl
 

FreshMail.pl
 
Cieszę się, że jesteś <3
Dzięki podaniu swoich danych będę Cię mogła
na bieżąco informować o nowych
postach, wydarzeniach które organizuje!
Zrobiłeś/aś to!
Witaj w moim świecie <3
Porozmawiajmy o Modzie ♥